Automobilių spalvos

Mūsų pasaulis labai spalvingas, mūsų autoparkas – taip pat.
Automobilių dažymo mados keičiasi kaip ir visos kitos mados. 2001 – 2006 metais populiariausia buvo sidabrinė automobilio spalva. Tačiau pastaraisiais metais populiariausios automobilių spalvos – juoda, balta ir tik tada sidabrinė. Į populiariausių spalvų TOP 5 patenka ir raudona bei pilka spalvos. Šios populiariausios spalvos sudaro 76 procentus viso JAV autoparko.  Juoda ir balta spalva ypač mėgstamos prabangesnių automobilių savininkų. Jos atspindi kokybę, prabangą. Paskutiniu metu vis populiarėja žalios spalvos automobiliai. Šiuo metu pagal spalvų populiarumą jie devintoje vietoje.  Pasaulio autoparke vos 1% žalių automobilių (Amerikoje šis rodiklis didesnis ir siekia 2%).

Apie 2000 metus pradėti gaminti sidabrinės spalvos nešiojami kompiuteriai, mobilieji telefonai. Ši mada galimai turėjo įtakos ir automobilių spalvų madoms. Pastaraisiais metais populiarėja baltos spalvos elektroniniai įrenginiai – tai atsispindi ir automobilių spalvose. Pastebima tendencija, kad automobilių spalvų madas įtakoja Apple produkcijos (Iphone, Ipad, Macbook) įrenginių spalvos.

Auto spalvų mados ypač atsispindi JAV ir kitose ekonomiškai stipriose vakarų šalyse. Ten automobiliai dažniau keičiami naujais ir spalvas pirkėjai renkasi patys. Lietuvoje “susirenkame” nueinančias madas ir važinėjame vakarietišku palikimu. Žinoma, automobilį visada galima persidažyti arba rinktis norimos spalvos :)  Tai gali sukelti papildomų rūpesčių, bet, kaip sakoma – grožis reikalaują aukų :)

Comments are closed.