Durelių rūdžių naikinimas

Straipsnis apie tai kaip kovoti su rūdijančiomis durelių apačiomis (vidinėje automobilio pusėje). Ši liga pasireiškia ne tik seniems, bet ir naujesniems automobiliams. Kiek teko pastebėti, ypač dažnai šia liga “serga” Mazda ir Ford markės automobiliai.

Tad ką reiktų daryti? Reiktų panaikinti esamas rūdis ir užkirsti kelią naujų atsiradimui.

Visų pirma pasirūpinti medžiagomis:
1.  Geras rūdžių surišėjas. Jis skirtas sustabdyti rūdžių plitimą. Rūdžių surišėjų yra įvairių, bet jam reiktų negailėti pinigų. Nes šiuo atveju brangesnis reiškia geresnis – jis bus su cinku, be to paviršių padengs elastinga polimerine danga. Bet jau geriau pigus surišėjas nei jokio surišėjo.
2. Teptukas rūdžių surišėjui. Teptukas skirtas rūdžių surišėją tepti ant kėbulo. Jis turėtų būti nedidelis, kad netyčia nepritepti ten kur nereikia.
3. Antikorozinė danga (Pvz. Gravitex arba baranex). Ši danga dažniausiai būna purškiama iš aerozolinių flakonų.
4. Polietilenas ir lipni juosta (apklijuoti paviršius, kurios reikia apsaugoti nuo uždažymo.
5. Vielinis šepetys ir šveičiamasis popierius. Popieriaus reiktų įvairaus grubumo. O šepetys turėtų būti neplatus ir nelabai kietas. Gerai būtų pusiau varinis šepetys.
6. Indelis rūdžių surišėjui tepti. Rūdžių surišėją reikia atsipilti į atskirą indelį ir mašiną dažyti iš to indelio. Jokiu būdu negalima surišėjo tepti iš pilno indelio ar į jį dupilti nepanaudotą surišėją iš atskiro indelio. Jei įkišite purviną teptuką į surišėjo indelį, jis tiesiog užsiterš ir bus nebeveiksmingas ateityje…

Darbų eiga:

  • Aprūdijusios automobilio durelių vietos nugrandomos vieliniu šepečiu ar šveičiamuoju popieriumi.
  • Viskas nuvaloma sausu skudurėliu
  • Visas nušveistas plotas tepamas rūdžių surišėju. Tepti reiktų keliais plonais sluoksniais kas 2-3 minutes.
  • Reikia paviršiui leisti išdžiūti (bent 24 valandas)
  • Ruošiamės dažymui. Kadangi antikorozinė danga purškiama – neišeis ja padengti taip gražiai kaip rūdžių surišėju – teks apklijuoti durelių apmušalus, kitas kėbulo detales.
  • Danga purškiama 1-3 sluoksniais, tarp sluoksnių darant bent 30 min pertraukas.
  • Pagal Jūsų poreikius (ir automobilio spalvą) antikorozinė danga uždažoma Jūsų automobilio kėbulo spalvos dažais arba paliekama nedažyta. Kadangi danga dažniausiai būna juoda, o gumos ir kitos detalės taip pat yra juodos tai dažnais atvejais visiškai nekliudo.

Po visų šių veiksmų atlikimo automobilio durelių estetinis vaizdas pagerėja, pašalinamos rūdys ir apsisaugoma nuo rūdžių ateityje. Automobilio dažymas dažnai būna tik kosmetinė dalis, bet kovojimas su rūdimis – būtina rūpinimosi automobiliu dalis.

Comments are closed.